Koło Łowieckie " Dziczy Las " Swobnica od wielu lat jest obecne wśród sponsorów wspierających wiedzę o naszej pięknej ,polskiej przyrodzie , w tym także o polskim łowiectwie wśród naszej młodzieży.
W tym roku nie było inaczej i VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki " Leśna przygoda" organizowany przez Zespół Szkół w Baniach odbył się również przy naszej finansowej pomocy.
Poniżej relacja z konkursu przesłana przez Panią Izę  Sendę - główną animatorkę cyklicznej imprezy w bańskiej szkole.
Dzieciaki z naszego terenu niestety w tym roku nie wygrały , ale na podium się załapały.            " 7 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Baniach odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem : ”Kynologia łowiecka”.

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów Szkół Podstawowych z naszego powiatu. W tym roku wzięło w nim udział 6 drużyn z powiatu Gryfino.

Celem tej wspólnej akcji myśliwych, leśników, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą i wrażliwości na jej piękno.

Tradycyjnie dzień konkursu był bardzo uroczyście obchodzony. Gościliśmy sponsorów: Wójt Gminy Banie – Panią Teresę Sadowską, Nadleśniczego Nadleśnictwa Myślibórz i Przedstawiciela Nadleśnictwa Gryfino, myśliwego z KŁ „Orlik” i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Baniach.

W konkursie uczestniczyło 18 uczniów, reprezentujących gimnazja z Chojny, Gryfina, Mieszkowic, Gardna, Morynia i Bań. Uczniowie musieli indywidualnie rozwiązać test zawierający 26 pytań, a następnie pracowali w 3-osobowych zespołach. Zadaniem każdego zespołu było rozpoznanie gatunków grzybów, drzew i krzewów leśnych, oraz ras psów myśliwskich podczas prezentacji multimedialnej. W innych zadaniach uczniowie musieli wykazać się znajomością tradycji i gwary łowieckiej, budową zwierząt w gwarze łowieckiej, a nawet powiedzeń ze zwierzętami.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani ciekawymi nagrodami – głównie był to sprzęt sportowy i turystyczny - ufundowanymi przez Starostwo w Gryfinie, Gminę Banie , Nadleśnictwo Myślibórz i Gryfino, oraz koła łowieckie „Dziczy Las”, Nadodrzańskie Koło Łowieckie w Szczecinie i „Orlik”. W trakcie konkursu uczniowie mieli słodki poczęstunek, a na koniec imprezy zostali zaproszeni na obiad ufundowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Baniach.

 

 

 

Tabela wyników:

Miejsce

Imię i nazwisko

Gimnazjum

 

Opiekun

I

Patrycja Michlewicz

Oliwia Dalmata

Wiktoria Henk

Mieszkowice

Bogusława Chojnacka

II

Anna Kusiak

Marta Dąbrowska

Hanna Krzemińska

Gryfino

Katarzyna Ludwiniak

III

Sandra Czerniukiewicz

Pola Masłoń

Aleksandra Budzińska

Banie

Izabella

Senda

IV

Aleksander Cierlecki

Natalia Dudek

Mikołaj Borsuk

Gardno

Ewa

Mular

 

V

Magdalena Majcher

Klaudia Hrycaj

Julia Zielinkiewicz

Chojna

Anna

Zatorska

VI

Oskar Klęczar

Tomasz Budzyń

Marek Cacyk

Moryń

Dominika

Adamek

 

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu , a wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwa była realizacja tego przedsięwzięcia. Takie spotkania kształtują właściwe postawy uczniów wobec przyrody, dają również możliwość poznawania tradycji i obyczajów łowieckich, wskazują prawdę
o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz ochrony przyrody. Dziękujemy zarządom kół łowieckich Orlik, Dziczy Las i Nadodrzańskiego Koła Łowieckiego, władzom Powiatu Gryfino i Gminy Banie, Nadleśnictwu Myślibórz i Nadleśnictwu Gryfino, Dyrektorowi SPw Baniach, oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. "

 

 

Organizator:

                                                                                 Izabella Senda

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza zgodę użytkownika. Więcej informacji